yükleniyor...

Otel Nasıl Seçilir

1. Sizin için neyin en önemli olduğunu bilin.
Bir otelden ne istediğinizi bilmiyorsanız, sizin için doğru olanı seçmeyi nasıl umabilirsiniz? Konaklama yeri aramadan önce, iyi bir gece geçirmek için ihtiyacınız olan şeylerin hızlı bir listesini yapın. Bedava kahvaltı mı? Adınızı öğrenecek personelin olduğu daha küçük, samimi bir tesiste kendinizi daha mı rahat hissediyorsunuz? Lüks bir şeye savurganlık yapmaya istekli misiniz? Eski moda dekoru, iş odası gibi odaları veya abartılı iç tasarımı sever misiniz? Basitçe açıklamak gerekirse, önce fiyat, otelin temel olanakları ve konum açısından ne istediğinizi düşünün. Oradan, bir mülkün tarihi, çevresel uygulamalar ve "parti havası" veya "romantik atmosfer" gibi bir yerin kişiliği gibi şeylere dalabilirsiniz. Ne aradığınızı iyice kavradığınızda, Oyster.com incelemeleri, bir mülkün tam olarak istek listenize uyup uymadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

2. Kolaylıkları bilin.
Aynı şekilde, bir otelin siz gelmeden önce sunduğundan emin olmanız gereken dört olanak vardır (Kutsal Kase), çünkü bunlar ana şirketimiz TripAdvisor gibi inceleme sitelerinde en sık alıntılanan şikayetlerdir. Bunlar klima, otopark, Wi-Fi ve kahvaltıdır. Ayrıca, bu olanaklarla ilişkili herhangi bir maliyet olup olmadığını her zaman kontrol etmelisiniz. Wi-Fi'nin ücretsiz olacağını varsayarak otele varmak istemezsiniz, yalnızca ücretli olduğunu görürsünüz (evet, bu temel olanak için ücret alan birçok yer hala vardır). Bu bilgi için incelemelerimizi kontrol edin ve hala endişeniz varsa, tekrar kontrol etmek için oteli arayın veya e-posta ile gönderin.

Kutsal Kase kolaylıkları hakkında bazı diğer ipuçları:

Otel web siteleri, kahvaltı veya otopark gibi bir olanağı yanında fiyatsız olarak listeleyebilir. Bu her zaman ücretsiz olduğu anlamına gelmez. Kontrol ettiğinizden emin olun!
Klima genellikle ABD'de verilir (ancak istisnalar vardır), diğer ülkelerde durum genellikle böyle değildir. Oda açıklamalarında yer almıyorsa genellikle verilmemektedir veya sadece belirli odalarda verilmektedir.
Bazen oteller park yeri olduğunu ilan eder, ancak aslında tesis bünyesinde bulunmayan üçüncü taraf bir garajdır.
Bir oda rezerve ettiğinizde, bazen bir fiyata kahvaltı dahildir, diğeri ise olmaz. Aradığınız doğru seçeneği seçtiğinizden emin olmak için rezervasyondan önce yakından bakın.
3. Otelin web sitesini kontrol edin.
Kendi incelemelerimiz son derece kapsamlı olsa da, bazen oteller politikaları değiştirdiğinde, yeni bir restoran veya spa gibi olanaklar eklediğinde veya tadilattan geçtiğinde bunları güncellememiz biraz zaman alabilir. Bir otelin kendi web sitesini iki kez kontrol etmek iyi bir fikirdir. Bir oteli doğrudan aramak da zarar vermez.

4. Bir otelin tam yerini belirlemek için bir haritaya bakın.
Seyahat etmek tamamen konum, konum, konumla ilgilidir ve şehirde olmak istediğiniz yere göre otelinizin nerede olduğunu bilmiyorsanız, vardığınızda mutlu olmayacaksınız. Muhtemelen otelin kendi konumuyla ilgili açıklamasına güvenmemelisiniz. Sık sık “Louvre ve Eyfel Kulesi'ne otelimizden ulaşmak çok kolay” gibi şeyler söylüyorlar. Pek çok kişi bunun, turistik yerlere yürüyerek gidebilecekleri anlamına geldiğini varsayıyor, ancak otel, 15 dakika uzaklıktaki bir metro durağına "kolayca" yürüyebileceğiniz, ardından yakındaki bir istasyona "kolayca" 20 dakikalık bir metro yolculuğu yapabileceğinizi söylüyor olabilir. bu cazibe merkezleri. Bir otel rezervasyonu yapmadan önce, otelin yerini belirlemek için bir haritaya bakın. İlgi çekici yerlere, yemek seçeneklerine, alışverişe ve diğer ilgi çekici yerlere yürüyerek ulaşmanın ne kadar süreceğini mutlaka görün. Yürünebilir bir şey yoksa, gardırop metro veya otobüs durağı nerede? Çevredeki sokaklarda sadece iki restoran mı var? İşinizi kolaylaştırmak için Oyster.com'da oteli arayın. Size sadece otelin konumunun bir haritasını göstermekle kalmıyoruz, aynı zamanda otelden başlıca turistik mekanlara, restoranlara ve yürüyerek veya arabayla alışverişe kadar dürüst zaman tahminleri de veriyoruz. Ayrıca güvenlik, mahalle türü (ticari, konut, tarihi şehir merkezi vb.) ve genel atmosfer açısından bölgenin konumu hakkında değerlendirmeler sunuyoruz.

5. Hem odaların hem de kamusal alanların en son ne zaman güncellendiğini öğrenin.
Gezginler genellikle temiz, modern bir konaklama sağlamak için otellere güvenirler ve çoğu zaman durum böyle değildir. Bir otel rezervasyonu yapmadan önce, tüm tesisin en son ne zaman güncellendiğini öğrenin. Unutmayın, bir otelin fotoğrafçılığı yalan söyleyebilir.

Otel, son dört yıl içinde mekanlarını güncellediyse veya yenilediyse, genellikle temiz, bakımlı bir dekor bekleyebilirsiniz. Kimse duşlarda veya duvar kağıdının soyulmasında kiri görmek istemez! Dört ila altı yıl arasında, her şey eskimiş gibi görünmeye başlar ve altı yıldan fazlaysa, tatmin olmayabilirsiniz. Otelin ne zaman güncellendiğini sormak söz konusu olduğunda sadece dekora odaklanmayın. Ayrıca şiltelerin ne zaman değiştirildiği gibi şeyleri de bilmek istersiniz, böylece sarkık, yaylı bir yatakta uyumazsınız.

6. Konuk tekrarına odaklanın

son bir yıl içinde yayınlanan haberler.
TripAdvisor, Google ve diğer sitelerdeki konuk yorumlarını okumaya karar verirseniz, derecelendirmeyi yorumlamak zor olabilir. Bazı oteller beş yıl önce yönetim, dekor ve olanaklar açısından harikaydı ve bu nedenle çok sayıda olumlu eleştiri almış olabilir. Ancak, beş yıl içinde sahiplerin değişmesi, flört dekoru veya yeni personelin işe alınması gibi pek çok şey olabilir. Bu nedenle, beş yıl önceki olumlu eleştiriler, şimdiki olumsuz eleştirilere müdahale edebilir. Bu nedenle araştırma yaparken, geçen yıl içindeki incelemeleri okumaya odaklandığınızdan emin olun. Bu genellikle konaklamanız sırasında bekleyebileceğiniz iyi bir fikir verecektir.

7. TripAdvisor'daki “Korkunç” ve “Kötü” yorumları okuyun.
Bu, bir otel odası rezervasyonu yapmak isteyen herkes için en iyi ipucu olabilir, çünkü bir otelin sorunlarının altını çizeceksiniz. Geçen yıl içinde olanları okuyun ve bir dizi sorun fark etmeye başlayacaksınız. Wi-Fi bağlantı sorunları, temizlik sorunları veya rezervasyon şikayetleri olabilir - durum ne olursa olsun, trendi fark edin ve bu önemli sorunların sizin için sorun olup olmayacağını düşünün. Örneğin, bir otelde klima olmaması tüm konuklar için bir sorun değildir, özellikle de Aralık ayında Londra'ya seyahat edecekler ve ihtiyaç olmadığında.

8. Otelin ana müşterisini öğrenin.
Bir otel yorumcusu olarak işlerimden biri, her bir oteli ne tür müşterilerin ziyaret ettiğini açıklamaktır. Çiftler, iş seyahatinde olanlar, aileler, yalnız seyahat edenler, sırt çantalı gezginler, 20'li yaşlardaki yetişkinler, arkadaş grupları ve bütçe gezginlerin hepsi farklı türdeki otellere çekilir. Bir otel rezervasyonu yapmadan önce, o oteli ne tür bir gezginin ziyaret etme eğiliminde olduğunu öğrenin. Bunu, Oyster.com'un otelin yorumunu okuyarak veya o otelin TripAdvisor sayfasına gidip aşağı kaydırarak "Gezgin Türü"ne (yorumlar bölümünün hemen üstünde) giderek yapabilirsiniz. Sakin bir kaçamak istiyorsanız, ancak küçük çocuklu aileler veya arkadaş grupları arasında popüler olan bir otel keşfederseniz, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.